Історія ОЦФВУМ
Згідно наказу по Хмельницькому обласному відділу народної освіти від 01.09.1971р., №548 та наказу міського відділу народної освіти від 09.09.1971р., №85 була відкрита Хмельницька комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №3
Директором ДЮСШ №3 призначено Віктора Барбалюка (1971-1982 р.р.)
Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №3 розпочала свою діяльність з відділень легкої атлетики, вільної боротьби та відділень спортивної гімнастики і плавання на базі ДЮСШ №3
У 1971-1972 начальному році в комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі №3 на 4-х відділеннях займалось 677 учнів, з якими працювало 12 тренерів-викладачів
В 1974 році в комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі №3 побудований малий плавальний басейн, а в 1982 році завершено будівництво спеціалізованого залу зі спортивної гімнастики, легкоатлетичного манежу та 4-х поверхового адміністративного приміщення.
У 1983 році ДЮСШ №3 Міського відділу народної освіти УРСР реорганізована в Обласну дитячо-юнацьку спортивну школу (наказ Обласного відділу народної освіти Міністерства УРСР від 12.10.1983 року за № 495-А).
Зміцнення навчально-тренувальної спортивної бази школи дало зростання і контингенту учнів, так у 1986 році в ОДЮСШ тренувалися 2389 учнів, що в 4,5 рази більше в порівнянні з 1971 роком, з якими працювали 35 тренерів-викладачів
У період 1986-2007 р.р. директором обласної ДЮСШ призначений Сергій Сніцер. Наказом управління освіти Хмельницької обласної державної адміністрації від 01.02.1993 року № 22 «Про ліквідацію Обласної дитячо-юнацької спортивної школи та створення обласного центру фізичного виховання учнівської молоді» на базі ОДЮСШ створений Хмельницький обласний центр фізичного виховання учнівської молоді (ХОЦФВУМ).
В період з 1993 по 2004 рік спільно з Хмельницьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти проводили курси підвищення кваліфікації вчителів фізичної культури області.
У 2007-2009 р.р. директором ХОЦФВУМ був Володимир Балюк.
З 2009 р. по теперішній час - Анатолій Федосєєв, директор Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді.
Документом, який регламентує діяльність ХОЦФВУМ є Статут
ХОЦФВУМ є комунальним позашкільним навчальним закладом, є об'єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області. Управління ХОЦФВУМ здійснює Хмельницька обласна рада.
Хмельницький обласний центр фізичного виховання учнівської молоді - сьогодні потужний інструктивно-методичний центр Хмельницької області, який здійснює організаційно-методичний центр Хмельницької області, який здійснює організаційно-методичні функції з фізичного виховання і спорту у позашкільних навчальних закладах області, проводить навчального-тренувальну, спортивну і виховну роботу з вихованцями віком від 5 до 27 років у позаурочний та позанавчальний час на принципі добровільного вибору відповідно до індивідуальних можливостей, нахилів, здібностей, інтересів вихованців(учнів) та з урахуванням їхнього віку, стану здоров'я, психофізичних особливостей з використанням різних організаційних форм роботи: навчально-тренувальні заняття, індивідуальні заняття, різнорівневі змагання, спортивні фестивалі, фізкультурно-оздоровчі заходи і свята тощо.
Сьогодні ОЦФВУМ культивує 7 видів спорту: бокс, вільну боротьбу, спортивну гімнастику, легку атлетику, плавання, тхеквондо ВТФ, кікбоксинг ВТКА, з них 6 олімпійських видів та 1 неолімпійський - кікбоксинг ВТКА.
В центрі займається 1347 учнів в 126 групах, з них 47 груп початкової підготовки, 55 групи базової підготовки, 19 груп спеціалізованої підготовки та 5 груп підготовки до вищих досягнень, з якими працюють 54 тренера-викладача. Тренерсько-викладацький склад має такі досягнення: 2 тренерам-викладачам присвоєно почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» Крушинський В.В. (легка атлетика) та Чайковський М.Ю. (кікбоксинг ВТКА), 1 тренер-викладач «Відмінник народної освіти» - Кухтюк П.І. (Гімнастика спортивна), 7 тренерів-викладачів мають звання «Заслуженний тренер України» - Тарадай М.П., Басистий С.Г.(Боротьба вільна), Сочелєв М.Ф., Кухтюк П.І. (Гімнастика спортивна), Крушинський М.Ю., Новіков А.Є.(легка атлетика), Чайковський М.Ю. (кікбоусинг ВТКА), 5 тренерів-викладачів мають звання майстер спорту України міжнародного класу (МСУМК)- Поворознюк В.К., Дубілевич А.Й., Левковська О.А. (Боротьба вільна), Пухальська Т.В. та Мостіпака С.В. (тхеквондо), 23 тренера-викладача майстри спорту України.
З метою збереження та зміцнення здоров'я, розвитку фізичних якостей та рухових здібностей, підвищення рівня фізичної підготовки учнівської молоді, активізації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової робити в навчальних закладах, масового залучення учнівської молоді до систематичних занять фізичною культурою і спортом, популяризації видів спорту в системі освіти області, виявлення кращих спортсменів та команд області для участі у Всеукраїнських змаганнях спільно з Хмельницьким обласним відділенням (філією) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України (начальник Сергій Сніцер) систематично проводяться обласні Спартакіади серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл системи освіти, обласні Спартакіади серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, обласний фізкультурно-патріотичний фестиваль школярів «Козацький гарт», Спартакіада школярів Хмельницької області, Всеукраїнський захід «Cool Games», різноманітні чемпіонати області серед команд ДЮСШ МОН з видів спорту тощо.
Хмельницький обласний центр фізичного виховання учнівської молоді - один із найкращий заклад позашкільної освіти в Україні, плідно співпрацює з відділенням Національного Олімпійського комітету України у Хмельницькій області під керівництвом Віталія Огона.